Gwarancja

 

 

Warunki gwarancji

Na naprawione wtryskiwacze/pompy udzielamy rocznej gwarancji bez limitu przejechanych kilometrów!UWAGA !

Warunkiem udzielenia rocznej gwarancji jest prawidłowy montaż wtryskiwaczy lub pompy wtryskowej do silnika.Wymogi montażowe wtryskiwaczy. Instrukcja montażu.

1. Gniazda w głowicy silnika należy oczyścić z zabrudzeń, powierzchnie uszczelniające przy podkładkach termicznych muszą być w dobrym stanie.

2. Upewnić się czy stare podkładki termiczne zostały zdemontowane. Zamontować nowe podkładki (nie dotyczy wtryskiwaczy uszczelnianych na stożek).

3. Jarzma/śruby mocujące wtryskiwacze należy dokręcić odpowiednim momentem lub/i kątem zgodnie z technologią. Jeżeli technologia tego wymaga, należy wymienić śruby mocujące na nowe.

4. Podłączyć wszystkie przyłącza hydrauliczne, sprawdzić ich szczelność. O-ringi na króćcach przelewowych wymienić w razie ich uszkodzenia, sprawdzić stan przewodów wysokiego ciśnienia.

5. Podłączyć wszystkie przyłącza elektryczne, sprawdzić obecność i stan uszczelnień złącz elektrycznych.

6. Przed uruchomieniem silnika należy bezwzględnie zmienić filtr paliwa. Dopuszcza się stosowanie wyłącznie markowych filtrów (np. Bosch, MANN, Knecht oraz oryginalnych producentów pojazdów).

7. Upewnić się, że układ paliwowy jest odpowietrzony i nie zawiera zanieczyszczeń lub opiłków.

8. Układ paliwowy powinien być napełniony olejem napędowym spełniającym obowiązujące normy. Nie zalecamy stosowania Bio-Diesla z uwagi na wytrącanie się wody z paliwa (korozja elementów układu wtryskowego) oraz z powodu powstawania zwiększonych nagarów w komorze spalania.

9. Usunąć ewentualne błędy z pamięci sterownika silnika, skasować adaptacje.

10. Przeprowadzić jazdę próbną min. 30 - 50 km.Nie zastosowanie się do powyższych uwag może spowodować utratę gwarancji na naprawione wtryskiwacze.

 


Wymogi montażowe pomp wtryskowych. Instrukcja montażu.

1. Bezwzględnie należy wymienić filtr paliwa.

2. Przed próbą uruchomienia silnika należy obowiązkowo odpowietrzyć układ paliwowy. Obecność pęcherzy powietrza w układzie może spowodować mechaniczne uszkodzenie pompy wtryskowej. W celu prawidłowego odpowietrzenia należy podpiąć odsysarkę do kroćca przelewu pompy lub węża przelewowego z pompy i odsysać tak długo aż pojawi się paliwo bez pęcherzy powietrza.

3. Akumulator musi być w pełni naładowany, aby nie powodował przepięć w elektronice pompy podczas pierwszego uruchomienia.

Nie zastosowanie się do powyższych uwag może spowodować utratę gwarancji na naprawiona pompę wtryskową.Gwarancja traci ważność gdy:

1. Silnik do którego została zamontowana pompa wtryskowa lub jego osprzęt , jest w złym stanie technicznym.

2. Do uszczelnienia elementów układu paliwowego użyto silikonu lub zastosowano węże, które nie są odporne na olej napędowy.

3. pompa pracowała bez obecności paliwa.

4. uruchomiono pompę wtryskową niezgodnie z instrukcją montażu.

5. Niewłaściwie eksploatowano pompę wtryskową (niereguralna wymiana oleju, filtra oleju, filtra paliwa, zła jakość oleju oraz paliwa, obecność research paper zabrudzeń lub opiłków w układzie paliwowym).Gwarancja obejmuje okres 12 miesięcy. Udzielona gwarancja obejmuje naprawę lub wymianę pompy wtryskowej, wtryskiwaczy uznanych za uszkodzone po ich zwrocie do siedziby gwaranta z instrukcją montażu, podpisaną czytelnie przez mechanika montującego wtryskiwacze. Reklamacja będzie rozpatrzona pod warunkiem, że wtryskiwacze lub pompa nie będą rozmontowane ani oczyszczone przez użytkownika. Gwarant zastrzega sobie możliwość podstawienia pojazdu, w którym używane są wtryskiwacze/pompa w celu kontroli współpracy w/w elementów z silnikiem. Termin rozpatrzenia gwarancji wynosi nie więcej niż 7 dni od momentu dostarczenia wtryskiwaczy/pompy do siedziby firmy MEJ EURO DIESEL. Gwarancją niezawodnej pracy wtryskiwaczy jest stosowanie olejów napędowych o wysokich właściwościach. Filtr paliwa należy wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu.


Godziny Otwarcia:

Zapraszamy Państwa do naszej pracowni od

poniedziałku do piątku w godzinach:

8:00 - 16:00

Kontakt

 

MEJ Euro-Diesel
84-240 REDA, ul. Wierzbowa 16
woj. pomorskie,
NIP 5881040165

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

+48 502-334-107 lub +48 509 658 588

 

Dostawa

Produkty wysyłamy firmą kurierską UPS.
Do każdego naprawionego produktu należy doliczyć koszt wysyłki.

Cena wysyłki: 30 zł lub odbiór osobisty